Tiigriaastal kohtus tiiger tiigriga

triinu sirge tiiger

Tegelikult lausa mitme tiigriga. Ma ei oleks osanud seda ette arvata, et tiigriaasta (2022) selliseid võimalusi mulle loob. Ma ei olnud seda kuidagi teadlikult (enda arvates) ette planeerinud. Olin ainult kindel, et tiigriaasta on muutuste aasta ja äge aasta (tegelikult oli raske aasta ka). Nüüd kui tiigriaasta on lõppenud, näen, et mul oli see väga suur sisemise muutuse aasta. Ja see muutus on mega. Just see sisemine teadlikkus, mis on nüüd kasvanud järjest enam, lausa kosmosesse ja sealt välja 😀 (ok las see viimane lause jääda, see pole kõigile). Aga tulles tagasi maapeale, siis Hiina kalendri järgi algas tiigriaasta 1.veebruaril 2022 (ja lõppes 21.01.2023). Võid täpsemalt sellest, kes või mis (inimese)loom see tiiger on siit lugeda.

Nii  – võttes arvesse seda teadlikkust ja huvi, mis mul on olnud Hiina astroloogia vastu juba aastakümneid ja arvestades eelmise tiigriaasta (2010) kogemust, arvasin, et see on äge aasta, mis mul kui tiigril nüüd käsil on. Eelmine kord oli tiigriaasta 2010 – siis sain ju peavõidu. Sain tööle Eesti Maaülikooli personaliosakonda töökeskkonna peaspetsialistiks. See oli suur asi, olin veel tudeng,  lõpetamas magistrit ergonoomika erialal ja juba töökoht oma erialal. Aga eks toona nägin ka selle nimel vaeva. Ja üldse olen viimased 12 aastat oma elus palju vaeva näinud, et jõuda siia kus ma täna olen. Palju kogemusi, ebaõnnestumisi ja õnnestumisi. Just möödunud tiigriaasta tõestas seda, et jälle on õnnestumisi ka ikka elus. Näiteks see kuidas tiigriaasta lõpus sain 18 aastat oodatud Tai reisile. Ja seal just, seal kohtusingi erinevate tiigritega – tiigriaastal.

Sellist võimalust ma ei osanud ette näha, aga Bangkokis teiseks päevaks, bronnisime endale kohe ekskursiooni – muidugi jumal teab kuhu, aga oluline oli, et mingid vaatamisväärsused saab ära nähtud, mis seal pakuti – Floating market ja Train market tundusid huvitatavad. Ja siis juhuslikult ekskursioonil pakuti ka elevante – nendest me ei olnud niipalju huvitatud, aga kui pakuti ka tiigrit – siis mu süda läks ärevile. Ja käivitus kindel soov temaga kohtuda. Ma olin ainus meie grupist, kes seda soovis 😀 Ja kohale jõudes ei olnud ka seal kedagi teist, vaid mõnus vaikus ja palavus. Valmistasin end ette tiigriga kohtumiseks juba eelnevalt. Ja kohale jõudes olid need mu senise elu kõige ägedamad hetked. See tema energia oli nii mõnus, ta tahtis minuga mängida ja silitada minu kätt (vaata siit Insta reelsi :)). Ja tema karv – see pole millegagi sarnane, ongi eriline, lihtsalt tiigrikarv. Kare, lühike, samas mõnus tugev ja omamoodi pehme. Lihtsalt võrratu, kui täitub unistus, millest sa otseselt ei ole osanud unistadagi 🙂

tiiger triinu

Ja tiigritest Tais ei olnud veel kõik. Muidugi sealsamas, kus minu kõnealune Bengali tiiger oli, oli veel 5 teist nupsikut (noh, tegelt nad olid megasuured), kes kõik palavuses pikutasid või omi asju ajasid. Nii, et tegelt olin ühel alal koos 5 teise tiigriga 😀 Ühest valgest nunnust kõndisin mööda (vaata pilti galeriist ;)). Aga see polnud ülse veel kõik nagu juba ütlesin. Sattusin Phuketil olles ka tiigrite juurde. Sedakorda siis pisemad nunnud kõnetasid mind. Need olid 4 kuused tiigritüdrukud. Jällegi, täiesti “juhuslikult” kohtusin nendega. Olime oma Tai ringreisiga jõudnud kuulsale turistide poolt armastatud Phuketi saarele (kuigi ma ei tea, mida need turistid seal armastavad 😀 – aga see selleks..). Igaljuhul päev enne Eestisse tagasitulekut tegime eraekskursiooni saare peal, et tutvuda olulisemate vaatamisväärsustega nagu Big Buddha, Karon Beach, Patong jne. Kuna meil oli privaatne minivan (vaata pilti, milline lagi oli bussil galeriist), siis mõnus kulgemine viis meid Phuketi Tiger Parki – loomulikult soovisin jälle tiigreid näha ja ime, ime – ka neid katsuda. See, mis muidugi Phuketil otsa vaatas seal Tiger Parkis oli veidi kurb – korralik turistikas, rahvast täis jne. Aga ma ei lasnud end sellest rahvamassist häirida ja ootasime oma aega, et kohtuda nunnude pisikeste tiigritega. Üllatuseks tuli, et siin on karmid reeglid, tiigrit ei või katsuda pea juurest ja üldse on lubatud katsuda ainult tagaosa. Minule oli see täielik üllatus muidugi, sest Bangkoki lähedal mingeid reegleid ei olnud 😀 Ühesõnaga reeglid selged, lähme tiigreid vaatama. Seal pargis oli väga palju neid, lugesime kokku, et mingi pea 30 looma. Ja siis ühel alal olid kaks tiigritüdrukut. Enne meid olid lapsed ja tiigrid olid seal üsna väsinud ja ärevil. Kõige ägedam hetk saabus siis, kui kõik rahunesid. Silitasin neid vaikselt, alguses ühte ja siis teist. Ja lõpuks kui oli saabunud vaikus, siis see pisike tiiger viskas end minu jalgade ette selili – ja see oli nii äge 😉 Vaata FB story’t siit. See oli nii armas connection loomaga ja tema usaldusega minu vastu 💗

tiigriaasta 2022 triinu sirgeJa, miks ma üldse nendest asjadest räägin. Seepärast, et tõeline taipamine tuli mul alles nüüd. Ja vau efekt oli suur, kui sain asjadest aru, mis tiigri aastal päriselt korda läks. Olen koostanud viimased 3 aastat visioonitahvlit. Varasematel aastatel teinud kleepimist, lõikamist ja möllamist paberil – tulemused on olnud üliägedad. Eelmisel aastal, aga leidsin laheda visioonitahvli poest, mis on korduvkasutatav.

Ja nii ma lõingi enda tiigriaasta visiooni – lisades esimeseks pildi, kus naine tiigriga. Ja ma ei mõelnud üldse, et see võiksin olla mina selles kõige selgemas võtmes. Aga just nii see juhtus! Ja olen selle kogemuse eest ülitänulik.

Pidage meeles, et te ise loote enda maailma ja enda kogemused ning miski siin maailmas ei juhtu juhuslikult 😉

Jäneseaasta infot loe siit!

Ägedaid elamusi

Triinu💗

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga