Muusika minu elus

Triinu Sirge Ergoway-muusika mystify kitarr

Muusikat olen armastanud väiksest peale. Esimesed muusikariistad, mis meenuvad on elektiline lasteklaver Pille ja väike puidust roheline klaver ühe oktaviga. Need olid lemmikud mänguasjad. Suuremaks kasvades minu esimeseks päris pilliks oli Yamaha süntesaator. Õppisin sel ajal siis klaverit eraõpetaja juures koolis. Klaveri õppimine ei olnud minu jaoks väga lihtne, aga kirg oli suur, siis tegelesin sellega palju. Põhikooli lõpupoole küll energia läks kuskile mujale ja huvi veidike vaibus. Aga tänan oma ema, kes toetas mu õpinguid nii hästi kui sai. Tema lemmiklugu oli Lydia Koidula “Emasüda”. Ta soovis alati, et mängiksin seda. Aga mina alati ei tahtnud. Vahel ikka rõõmustasin teda sellega 🙂 Nüüd on ema taevastel radade, aga see laul ja mälestus jääb. 

Muusika on tunnete keel. Vahel kurbus, vahel rõõm, kuid alati süda laulab ja hing on täitub armastusega. 

Kogu kooliaja tegelesin paraleelselt ka laulmisega ja olin tubli koorilaulja. Isegi mitmel laulupeol on käidud esinemas. Eredaim mälestus oli Tallinnas, kui olin ilmselt 4ndas või 5ndas klassis. Igal juhul selline ekskursioon ja nädal aega elu pealinnas, oli maalapsele erakordne kogemus. 

Minu esimene kitarr

Sarnaselt nagu Jimi Hendrix, kes sai vana naise prügist ühe keelega ukulele, sain minagi enda esimese kitarri prügi hulgast. Sel klassikalisel kitarril olid mõned keeled terved, aga mida sa ikka poolikute keeletega teed. Siiski ma olin üliõnnelik selle pilli üle ja mõtlesin, kuidas seda putitada. Hakkasin asja uurima ja selgus, et mõned sõbrad olid ka kitarrihuvilised.  Ja nii külastades Halvo Liivamäe Muusiku poodi Tartu kesklinnas sain uued kitarrikeeled ja sõbrad aitasid need ära vahetada. Ja minu esimene kitarr oligi olemas. Aasta oli siis 2008. Alles ülikooli ajal magistrantuuris hakkasin kitarri õppima. See pill tundus minu jaoks nii müstiline. Olin mõelnud terve elu, et kuidas on üldse võimalik seda mängida. Ja alati austanud neid inimesi, kes oskasid. Nüüd oli mul endal aga päris kitarr ja keeletega. Ja loomulikult minu esimesteks lugudeks olid Terminaatori head hitid. Nimelt Torm –  ja Ütle miks. Kaks lemmiklugu. Ja need olid ka esimesed lood, mis kitarril selgeks said – nii uskumatu kui see polnud – kitarri on võimalik mängida 🙂  

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga